Recenzie

Testovanie produktov Geek&Gorgeous

Ahojte! Článok a toto testovanie som vám sľubovala už dlho, a konečne prišiel čas na adekvátnu recenziu. Dávala som si na čas, ale teda celkovo som s produktami bola mimoriadne spokojná – to už poviem hneď na začiatok. Táto maďarská značka kozmetiky je podľa mňa ešte trošku lepšia ako The Ordinary, a keďže neponúka tak široké portfólio, človek sa v ich produktoch nestráca. Vyskúšala som skoro všetky produkty, a na svoje si prídu nielen začiatočníci v pokročilej skincare rutine s aktívnymi látkami. Aj náročnejší užívatelia, ktorý hľadajú predovšetkým funkčnú kozmetiku za prijateľnú cenu si nájdu medzi produktami svojich favoritov. Postupne predstavím produkty, ktoré som vyskúšala, niektoré som zabudla nafotiť (som to ja ale blogerka na prd 😀 ) ale aj tak vám k nim napíšem pár slov. Všetky produkty sú bez parfumácie – hell yeah, toto je to čo mám rada.

Exfoliačný toner Calm Down

Začnem samozrejme exfoliačným tonerom Calm Down. Toto bol prvý produkt, ktorý som použila vo svojej rutine, ale aj prvý od G&G. Vybrala som si najjemnejší exfoliačný toner, keďže mám suchú a citlivú pleť. Pre pleť normálnu/zmiešanú odporúčam Cheer Up a pre mastnú odolnú odporúčam Smooth Out.

Exfoliačný toner Calm Down

Testovanie tohto tonera a následnú recenziu som vám už písala na instagram. Avšak, keďže toto je kompletné zhrnutie produktov G&G, a chcem aby tu bol, dovolím si rovnakú recenziu dať aj sem 🙂

PHA (polyhydroxy acids) sú pomerne nové kyseliny dostupné v skincare produktoch. Zaraďujeme sem kyselinu glukanolaktónovú, galaktózovú a laktobiónovú. Fungujú na podobnom princípe ako AHA/BHA kyseliny (pôsobia exfoliačne) a medzi ich hlavné výhody patrí zjednotenie tón pleti. Taktiež zjemňujú jej štruktúru, odstraňujú odumreté bunkya sú bohaté na antioxidanty. Stimulujú obnovu pleti, sú to humektanty, takže na seba viažu vodu a udržujú pokožku hydratovanú.

Aký je vlastne rozdiel medzi AHA a PHA kyselinami? PHA majú väčšie molekuly ako AHA, takže neprenikajú do hlbších vrstiev pokožky = spôsobujú menej podráždenia, pracujú len na povrchu pokožky, sú vhodné pre všetky typy, aj pre tú citlivú a nespôsobujú precitlivenosť pleti na slnečné žiarenie. Takže na moju suchú citlivku ideálne. BHA (betahydroxy acids) a najpoužívanejšia kyselina salicylová – jej najznámejšia vlastnosť je čistenie pórov do hĺbky, odstránenie zoxidovaného kožného mazu a odumretých buniek. O nej ste už u mňa počuli nie raz, takže tu budem stručná.

Moje dojmy z tonera

Toner je skutočné príjemný, nedráždivý a pripravuje moju pleť dostatočne pred použitím ďalších krokov v starostlivostiy Osobne som ho používala len večer, nanášala som buď prstami alebo vatovým tampónikom po čistení – pred použitím hydratačného tonera/krémov a sér.
Výsledkom bola naozaj dostatočná redukcia upchatých pórov, čiernych bodiek a tiež najmä rozjasnená a jemná pokožka. Výsledky som videla už po týždni, keďže bežne chemické exfolianty nepoužívam, AHA kyseliny moja pleť odmieta.

Sérum HA 5 Rich

Testovanie pokračovalo týmto sérom s kyselinou hyalurónovou. Pre mňa osobne nemôže chýbať v rannej rutine, občas po ňom siahnem aj v rutine večernej. Vybrala som si variant HA 5 Rich, ktorý je vhodnejší na citlivú suchú pokožku, eventuálne by ho zniesla aj normálna pleť. Pre pleť mastnejšiu odporúčam ľahšiu verziu HA 5 Light.

Sérum HA 5 Rich

Sérum s kyselinou hyalurónovou je zaujímavé svojím zložením, keďže obsahuje až 5 foriem kyseliny hyalurónovej. Tak cieli nielen na povrch pokožky, naväzovaniu vody z okolia a jej hydratácii na povrchu, ale aj na hlbšie vrstvy pokožky, kam prechádzajú molekuly iných foriem a posiľnujú bariéru. Každá jedna forma kyseliny hyalurónovej má inú veľkosť molekúl, preto niektoré ostávajú na povrchu a niektoré penetrujú do pleti. O niekoľkých formách kyseliny hyalurónovej som písala článok – ak si nečítala, klikni TU.

Moje dojmy zo séra

Sérum a celkovo jeho testovanie som si naozaj užívala. Považujem ho za jedno z najlepších, aké som vyskúšala (a že ich nebolo málo). Jeho hustejšia gélová štruktúra zabezpečila hladkú aplikáciu, výborne sa znášalo s každým produktom, ktorý som následne použila. U iných značiek som mala problém so žmolkovaním či už séra, alebo následne ďalších produktov. Aj keď som nanášala o 10-20-30 minút neskôr. Oceňujem aj jeho ultra rýchle vstrebanie bez nejakého výrazného filmu na pokožke. Vďaka tomu som ráno mohla navrstviť aj iné produkty, a nebola som ani mastná ako panvica, ani som necítila ťažobu na pleti.

Sérum C-Glow

Chvíľku ešte pri tej rannej rutine ostaneme. Antioxidant Vitamín C som zvyknutá používať na deň, keďže zvykne podporovať boj proti UV žiareniu spolu s krémom s SPF. Výborne sa dopĺňajú a ja všeobecne odporúčam používať antioxidanty skôr na deň, lebo ich primárna funkcia je chrániť pokožku pred voľnými radikálmi. Naša pleť cez deň čelí nielen už spomínanému najväčšiemu radikálu – UV žiareniu – ale aj smogu, znečisteniu, a iným výzvam. Zatiaľ čo v noci sa stretne akurát tak s vankúšom 😛

Sérum C-Glow

Sérum obsahuje 15% Vitamínu C vo forme kyseliny askorbovej. Kyselina askorbová je najlepšia a najúčinnejšia forma Vitamínu C. Zároveň je na ňu vykonaných najviac štúdií a má najviac potvrdených účinkov. Medzi ne patrí napríklad podpora tvorby kolagénu, pomoc pri boji s hyperpigmentáciami, ochrana pleti pred voľnými radikálmi a tiež rozjasnenie a zjednotenie tónu pokožky. Aby kyselina askorbová robila to, čo od nej očakávame, jej koncentrácia musí byť medzi 10-20%. Pod 10% je spravidla menej účinná a nad 20% už je účinná až príliš a môže dosť iritovať pokožku a spôsobovať alergie a začervenania. V tomto sére je 15%, čo považujem za krásny zlatý stred. Navyše je sérum ľahké a na vodnej báze, takže vhodné pre všetky typy pleti a tiež je dobre zstabilizované. Pri kyseline askorbovej je potrebné si dať pozor na oxidáciu.

Okrem nej obsahuje sérum aj kyselinu ferulovú – o ktorej pripravujem samostatný post na môj instagram – stay tunned.

Moje dojmy zo séra

Ooo áno – moja nová hviezda spomedzi sér s obsahom kyseliny askorbovej. Testovanie vlastne prebieha až doteraz, pretože ho používam stále, odkedy som ho vyskúšala. Ľahké, absolútne jemné, neiritujúce, krásne sa vstrebe bez pocitu mastnoty – a pleť je po ňom krásne rozjasnená, zjednotená a doslova žiari. Neviem príliš zhodnotiť jeho použitie špeciálne na pigmentácie, keďže ich nemám. Ale sérum určite stojí za vyskúšanie a je maximálne vhodné pre začiatočníkov. Len si prosím spravte pred prvým použitím “patch test”. Ja som raz testovala príliš silné a nedobre naformulované sérum s kyselinou askorbovou a skončila som červená, ako paprika. To nechceš ráno pred odchodom do práce či školy. 😉

Sérum A-Game

Dámy a páni fanfáry – sérum s retinalom za ultra perfektnú cenu je tu. Na testovanie tohto séra som sa tešila asi najviac a to hneď z niekoľkých dôvodov. Najmä kvôli účinnej látke retinal, ktorá sa odlišuje od klasického retinolu. Vedeli ste, že retinalu stačí pridať do produktu 10x menšie množstvo ako retinolu a pritom dosiahne rovnaké účinky?

Sérum A-Game

Ako ste si už v úvode mohli všimnúť, je veľký rozdiel v účinnej látke retinAl a v klasickej verzii retinOl. Odlišujú sa od seba v názve týmto jedným písmenkom a niekedy dôjde k dezinformácii alebo preklepu (áno, aj mne na stories sa to stalo). Čo sa týka Vitamínu A a jeho derivátov, o tom som písala post na instagram TU. Preto sa už nejdem opakovať, ale poviem len taký základ. Retinol potrebuje 2 metabolické premeny na to, aby sa premenil na tú aktívnu látku, ktorá bojuje proti príznakom starnutia, pleť vypína aj redukuje jemné vrásky, pomáha aj v boji s akné a pigmentáciou. Avšak, forma retinal potrebuje iba jednu metbolickú premenu, aby toto všetko dokázala – preto je táto forma účinnejšia. Aby sme dosiahli porovnateľné výsledky rovnajúce sa retinalu 0.05%, museli by sme použiť 0.5% retinol. A.k.a ten môže byť viac iritujúci, dráždiť pokožku a nie každému sadne.

Moje dojmy zo séra

Úžasné – testovanie dopadlo nad očakávania. Absolútne žiadna iritácia mojej citlivej pokožky, úžasná ľahká ale zároveň hydratačná konzistencia mi sadla ako riťka na šerbeľ. Aj keď výrobca odporúča toto sérum skôr na zmiešanú a mastnú ple, ja si dovolím nesúhlasiť, lebo aj na moju suchú citlivku bol dostačujúci. Retinoidy som zvyknutá nanášať hneď po čistení a tonizácii, potom cca 20-30 minút počkať a následne pokračovať podľa potreby ďalšími sérami a určite krémom. Sérum odporúčam ako už aktívnym používateľom retinoidov, tak práve a najmä začiatočníkom, ktorý sa s retinoidmi len zoznamujú.

Sérum aPAD

Posledné sérum z testovania G&G bolo sérum aPAD s 20% látky Potassium Azeloyl Diglycinate (PAD). Áno, k tomuto séru som zabudla spraviť fotku. Avšak bola som so sérom natoľko spokojná, že ho kvôli fotke nemôžem z recenzie vynechať. Látka PAD je derivátom kyseliny azelaovej, ktorá má perfektné benefity pre pleť, ktorú trápia hyperpigmentácie, začervenanie, rosacea alebo nadmerná produkcia mazu.

Výrobca na svojich stránkach uvádza, že namiesto kyseliny azelaovej použil v sére už spomínaný derivát PAD kvôli formulácii. Mohol tak vytvoriť ultra ľahký produkt na vodnej báze, ktorý však nesie už všetky spomínané benefity. V sére sa nachádza 6% tohto derivátu.

Moje dojmy zo séra

Osobne som sa s touto formou kyseliny azelaovej ešte nestretla, avšak jeho účinky ma presvedčili. aPAD je skvelým produktom na začervenanú citlivú pleť ako mám občas aj ja a po 2 týždňoch bola jasne viditeľná redukcia začervenania. Taktiež mi zmizli také menšie škvrnky po vyrážkach – ja tých vyrážok veľa nemávam, preto nemám ani nejaké extra fľaky po akné. No a nakoniec mi vymizla aj moja jemnunká pigmentová škvrna na čele. Už si nemôžem robiť srandu, že som princezná s pigmentovou škvrnou na čele. 😀 Nie že by mi to samozrejme vadilo – ale vďaka mojej aj nemalej genetickej predispozícii na tvorbu pigmentových škvŕn som za toto sérum mimoriadne vďačná a používam ho aj ako prevenciu pred ich vznikom. Testovanie tohto séra odporúčam každému, kto trpí či už na pigmentácie, fľaky po akné, začervenanie, prípadne rosaceu.

Ako hodnotím celkové testovanie?

Ako moju najlepšiu kúpu za posledný rok. Produkty som si naozaj starostlivo povyberala, najskôr ma síce zaskočil ich malý výber, avšak potom som bola vďačná za ľahké rozhodovanie. V tomto si cením mimoriadnu jednoduchosť, narozdiel od The Ordinary, ktoré každú aktívnu látku ponúkajú v niekoľkých koncentráciách, až sa v tom človek stráca. Takže ak si začiatočník a plánuješ do svojej skincare rutiny zaradiť prvé aktívne látky – v prípade Geek&Gorgeous sa určite nestratíš.

No a ak si pokročilý skincare junkie tak ako ja, aj tak Ti produkty odporúčam vyskúšať – pretože to spravili dobre. Naformulovali naozaj účinné koncentrácie aktívnych látok a dbali pritom na typ pleti. Aby séra, ktoré majú redukovať maz neboli na olejovej báze a aby produkty, ktoré by mali naopak hydratovať, aj túto misiu splnili. Článok ukončujem slovami – Geek&Gorgeous is my new the ordinary.

Zdravým pletiam zdar a opäť sa na vás teším pri ďalšom článku.

Katy

komentárov 5

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *