Recenzie

Probiotická kozmetika Esse Skincare

Ahojte moji milí! V posledných skoro 2 mesiacoch som mala možnosť testovať probiotickú kozmetiku Esse Skincare. Na Slovensku je táto značka menej známa, čo je podľa mňa škoda. Denne používam aj ich prírodný Sunscreen (opaľovák na pleť) a som maximálne spokojná. Recenziu na opaľovací krém nájdete u mňa na instagrame @b_b_w_k 🙂 Vyskúšala som však vyskladanú celú rutinu pre moju suchú citlivku a rada by som sa podelila o moje celkové dojmy z tejto kozmetiky a samozrejme produkry predstavila. Bude to opäť dlhší článok, tak si k nemu neváhaj uvariť kávičku 😉

O Esse

Ako som už v úvode spomínala, značka zatiaľ nie je na Slovensku príliš známa, preto by som Vám k nej rada povedala pár zaujímavých informácií. Kozmetika Esse vyniká v starostlivosti o pokožku svojím probiotickým a prebiotickým zložením. Ich hlavnou ideológiou je dosiahnutie optimálneho mikrobiómu pokožky a pozerá sa na pokožku ako ekosystém ľudských a mikrobiálnych buniek. Kozmetika je certifikovaná ako organická, vegánska a netestujúca na zvieratách. Pochádza z Južnej Afriky, zatiaľ čo sa v tejto oblasti usiluje o zachovanie biodiverzity.

Rad starostlivosti o citlivú pleť Esse Skincare

Sortiment značky je naozaj bohatý na produkty určené pre rôzne typy pleti, od citlivej, cez suchú, normálnu, problematickú, mastnú a zrelú. Ja som testovala produkty určené na citlivú pleť a chcem Vám ich teraz samostatne predstaviť.

Sensitive Cleanser C1

Produkty, ktoré som testovala budem i do tohto článku písať v postupnosti, ako som ich používala. Začnem týmto Esse Sensitive Cleanser-om, ktorý je extrémne príjemný. Obsahuje aj probiotický extrakt Lactobacillus. Základom cleansera je aloe vera gél, ktorý je známy upokojujúcimi vlastnosťami a okrem neho v zložení nájdeme aj jojobový olej. Ten so svojim nízkym stupňom komedogenity (1) je vhodný pre všetky typy pleti a je známy najmä pre svoju schopnosť normalizovať maz pokožky. Mastnú pleť viac nemastí a suchú naopak dostatočne vyživí. Okrem neho cleanser obsahuje aj ďalšie oleje ako slnečnicový a marula. Čistič teda obsahuje aj olejový základ a je vhodný na použitie v prvom aj druhom kroku “double cleansing-u”. Vzhľadom na obsah kyseliny mliečnej napomáha k optimálnemu pH pokožky a k vytvoreniu prospešnej mikroflóry.

Esse Sensitive Cleanser C1

Cleanser obsahuje naozaj stopové množstvo vonných prísad (0.03%) a je 100% prírodný. Je naozaj na citlivú pokožku, moja si ani nevšimla, že by som si nejakým spôsobom odličovala pleť. Ostala aj po použití krásne vyživená, bez podráždenia, začervenania či iných komplikácií. Stačila jedna pumpička tohto Cleanseru na celkové odlíčenie a očistenie pleti, takže za 2 mesiace mi zmizla asi 1/3, opäť výrobok na minimálne pol roka denného používania. Cena 50,40€ za 200ml.

Sensitive Toner T1

Ako ďalší v poradí som používala Esse Sensitive Toner, ktorý obsahuje malý praktický rozprašovač, takže pri aplikácii nie je potrebný ďalší odpad v podobe jednorázových tampónikov. Toner obsahuje aj probiotiká Lactobacillus aj prebiotiká inulín a alfa-glukán oligosacharidy, ktoré účinne chránia pokožku nielen pred vplyvom voľných radikálov, ale i pred nežiadúcimi patogénmi. Okrem nich sa v zložení opäť stretávame s aloe vera, ktoré upokojuje a hydratuje pokožku. Nájdeme v ňom aj kyselinu mliečnu, ktorá je známa pre svoje hydratačné a exfoliačné vlastnosti.

Esse Sensitive Toner T1

Počas začínajúcich letných dní mám tento toner stále so sebou v kabelke. Jeho osviežujúce a upokojujúce vlastnosti využívam kedykoľvek to moja pleť zrovna potrebuje. Toner sľubuje pri dlhodobom používaní aj zníženie citlivosti pleti, aby nebola prehnane hyperreaktívna. Cena za toner je 40,60€ za 100ml.

Sensitive Serum R1

Esse Sensitive Sérum pre mňa bolo najväčším prekvapením. Vzhľadom na maličké balenie som si myslela, že to mám tak na týždeň, ale opak bol pravdou. Ihneď po prvej aplikácii som zistila, že na celú pleť, krk i dekolt mi stačí jedno stlačenie pumpičky (množstvo som Vám aj cvakla na fotku). Sérum obsahuje vysokú koncentráciu olejov, bambuckého masla a 1 miliardu cfu na 1 ml probiotických mikróbov Lactobacillus. Medzi olejmi nájdeme napríklad jojobový, sezamový a slnečnicový, ktoré sú spolu s bambuckým maslom na stupnici komedogenity najnižšie, takže neupchávajú póry a krásne pleť vyživujú. Sérum vďaka obsahu probiotík chráni pokožku, zlepšuje jej prirodzenú ochrannú bariéru a tým znižuje jej začervenanie a podráždenie.

Esse Sensitive Serum R1

Sérum som nepoužívala denne a zaradila som ho do starostlivosti len 3x týždenne. Pre niekoho možno len, pre mňa bola však táto metóda absolútne dostačujúca a moja pleť bola napapkaná a chránená dostatočne. Je hutné, avšak má mimoriadne dobrú rozotierateľnosť a pri správnom množstve krásne rozžiari pokožku. Cena séra je 72,20€ za 15ml.

Protect Oil R3

Olejček Esse Protect Oil som si obľúbila už v štartovacej sade, ktorú som dostala na vyskúšanie. Ľahká a príjemná konzistencia oleja a jednoduché zloženie dopriali mojej pleti vždy to, čo potrebovala. Obsahuje naozaj netradičný olej Ximenia Americana, ktorý obsahuje kyselinu ximenínovú. Tá kontroluje vylučovanie mazu a fungovanie mazových žliaz, vytvára na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred voľnými radikálmi (ako napríklad UV žiarenie) a okysličuje a prekrvuje pokožku. Ako ďalšia zložka ma zaujal Vitamín E (Tocopherol) a Ascorbyl Palmitate (ester Vitamínu C). Perfektné rozjasňujúce, protistarnúce a zosvetľujúce účinky Vitamínu C už určite poznáte. Vitamín E a C sa radia medzi naozaj silné antioxidanty, ktoré spolu s Ximenia Americana chránia pokožku pred znečistením z vonkajšieho prostredia a voľnými radikálmi.

Esse Protect Oil R3

Ja som olejček s obľubou používala najmä ráno pod krém s SPF. Vzhľadom k tomu, že som bežne zvyknútá používať pred krémom s SPF aj Vitamín C, bola som nadšená, že tento olejček ho obsahuje (okrem ďalších pozitívnych látok). Na použitie stačí maximálne 5 kvapiek, a povedala by som, že je na štýl suchého oleja (po použití sa krásne vpije a pokožka neostáva mastná). Cena oleja je 55€ za 15ml.

Sensitive Eye Cream R2

Ja už som to spomínala na svojom instagrame, že očný krém Esse Sensitive Eye Cream konzistenciou ani zďaleka nepripomína krém, skôr také ľahké vodové sérum. Ja osobne toto neberiem ako mínus ale ako obrovské plus, pretože jeho aplikácia bola vždy mimoriadne rýchla a príjemná, bez zdĺhavého šúchania či vklepávania krému do tak citlivej oblasti, akou je očné okolie. Aj napriek ľahkej konzistencii je krém nadupaný skvelými látkami, z 99% prírodný a certifikovaný Ecocert-om. Obsahuje aj probiotiká Lactobacillus aj prebiotiká inulín a alfa-glukán oligosacharidy, vďaka čomu podporuje na pokožke prostredie pre zdravé baktérie. Okrem nich obsahuje napríklad aj extrakt z myrothamnu a aloe vera, kokosový olej, bambucké maslo, skvalán, jojobový a slnečnicový olej, Vitamín C vo forme Ascorbyl Palmitate a kyselinu hyalurónovú.

Esse Sensitive Eye Cream R2

Ako som už spomínala, konzistencia je mimoriadne príjemná, ľahko sa aplikuje pár ťahmi a pokožku okolo očí krásne vypne, rozjasní a prežiari. Pri pravidelnom používaní mal zosvetľujúci účinok na moje kruhy pod očami. Na použitie stačí jemné stlačenie pumpičky, takže vzhľadom na to, že som skoro za 2 mesiace minula jednu stotinu produktu, vydrží mi krém naozaj dlho. Je to jeden z najpríjemnejších krémov na očné okolie, aký som kedy vyskúšala. Cena krému je 55,20€ za 15ml.

Nourish Moisturizer M2

Ako posledný, najdôležitejší krok je aplikácia krému. Esse Nourish Moisturizer je pre moju suchú citlivku hutnejší a viac vyživujúci, ako jeho ľahká varianta Hydro Moisturizer, ktorý som skúšala v štartovacej sade. Opäť sa stretávame s obsahom probiotík i prebiotík a okrem nich nájdeme v zložení i aloe vera, jojobový a slnečnicový olej, Vitamín C vo forme esteru Ascorbyl Palmitate, kyselinu mliečnu a tiež veľký podiel kyseliny hyalurónovej, skvalánu a bambuckého masla. Je to naozaj vyživujúca bomba na pokožku, ktorá zabezpečuje dostatočnú ochranu a posiluje ochrannú bariéru pokožky počas celého dňa.

Esse Nourish Moisturizer M2

Neviem ako by som to opísala, ale odkedy som sa natierala týmto krémom a používala zvyšok strarostlivosti pre citlivú pokožku, nemala som odrazu problém s make-upom. A to akýmkoľvek, žiadne šupinky, mramorový vzhľad po 2 hodinách ani nič podobné. Už si ani nepamätám, kedy som mala takú dobre hydratovanú a vyživenú pokožku, že som nemala problém s akýmkoľvek, aj nehydratačným make-upom. Jednoznačne ma krém pozitívne prekvapil a ja ho určte zaradím do svojej rutiny aj v zimných mesiacoch, kedy mám naozaj veľký problém so suchosťou a citlivosťou. Cena krému je 60€ za 50ml.

Celkové hodnotenie

Prvé, čo mi na kozmetike zaimponovalo, bol absolútne minimálny obsah vonných látok. Kto ma už poznáte, tak viete, že ja sa snažím vo svojej skincare vyhýbať parfumácii a vonným prísadám, lebo mám za to, že pleť nemusí voniať. Tento rad pre citlivú pokožku mi naozaj pomohol v mojej starostlivosti, lebo okrem účinnosti bol šetrný, nikdy som nemala pocit pnutia alebo akéhokoľvek podráždenia. Vždy som sa tešila na svoju celkovú večernú rutinu, lebo vtedy moja pleť vyzerala perfektne. Najskôr som síce prvé 2 týždne bola všelijako vyhádzaná, avšak beriem to ako také čistenie pleti, pretože potom sa to rýchlo dalo do poriadku. Dnes pre Vás mám i fotku pred a po, na foto ten rozdiel nie je taký viditeľný, ako naživo, lebo teda okrem suchosti a citlivosti nemám príliš veľa vyrážok a podobných problémov.

Pred používaním Esse Skincare a po 1,5 mesiaci používania

Fotky sú samozrejme bez použitia akéhokoľvek filtra. Ako možno po dôkladnej analýze vidieť, došlo k redukcii začervenania na lícach a takisto k redukcii škvŕn najmä na lícach a nose. Neviem, či to bude dobre vidieť na fotkách, ale celá tá pleť je vypnutejšia, rozjasnenejšia a jemné línie pleti nie sú tak viditeľne zosušené.

Esse Skincare hodnotím pozitívne a s výsledkami som spokojná. Pokiaľ by Ste ju chceli vyskúšať i Vy, na ich stránkach nájdete predajné miesta, kde sa dá kozmetika zakúpiť. Navyše majú aj testovacie balíčky, ktoré si môžete vyskúšať a zistiť, či Vám kozmetika bude sedieť či nie. 🙂 Tentokrát u mňa v článku nenachádzate kompletné zloženia, pretože by článok už bol naozaj dlhý, ale každý produkt obsahuje priamy preklik (modré/ružové označenie v texte) na stránky Esse a tam nájdete i kompletné zloženia.

Budem sa na Vás tešiť opäť pri ďalšom článku. Majte krásny deň!

Vaša Katy

Jeden komentár

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *