Recenzie

Prírodná dekoratívna kozmetika ZAO

Ahojte! Vďaka obchodíku Biokrása som mala možnosť už otestovať prírodnú dekoratívnu kozmetiku PuroBio a ak Ste ešte nečítali o nej článok, isto si prečítajte. Ja som bola mimoriadne spokojná, niektoré produkty sa dokonca stali mojimi stálicami. Dnes Vám prinášam moje pocity, líčenia i pohľad na zloženia prírodnej dekoratívnej kozmetiky ZAO. Jedná sa o francúzsku značku kozmetiky a mňa mimoriadne potešili znovu plniteľné bambusové obaly, ktoré kozmetika ZAO ponúka. Ale poďme pekne po poriadku 😉

Prírodná dekoratívna kozmetika ZAO

Firma ZAO a bambusové obaly

Značka ZAO, ktorá k nám prišla z Francúzska, okrem funkčnej dekoratívnej kozmetiky ponúka 100% prírodné zloženie produktov, certifikáciu Ecocert, Cosmetique Bio a PETA Cruelty Free & Vegan (netestované na zvieratách a veganské zloženie). Okrem iného ponúka znovuplniteľné bambusové obaly, ktoré sú šetrné nielen k životnému prostrediu, ale aj k našej peňaženke. 🙂 Očné tiene, tiene na obočie, púdre, bronzery, rozjasňovače – to všetko si viete samy navoliť do menšej či väčšej paletky podľa vlastného uváženia a kombinovať podľa nálady. Navyše sú tieto paletky plne kombinovateľné aj s kozmetikou PuroBio. Na fotke vyššie môžete vidieť 6 očných tieňov a jeden rozjasňovač ZAO, k tomu mám bronzer značky PuroBio. Okrem iného mám v malej dózičke tieň na obočie na cesty. 🙂 Rúž i linka na oči sú taktiež plne kombinovateľné s akýmykoľvek farbami, stačí do obalu vložiť ľubovoľnú náplň s produktom. Neskôr, po vypoužívaní, si kupujete už len lacnejšie náplne. Pri žiadnej inej značke som sa s touto myšlienkou zatiaľ nestretla, avšak naozaj ju obdivujem a príde mi toto riešenie ako veľmi praktické.

Rozjasňovač

Tento rozjasňovač je môj sen. Krásna trblietavá farba, nepráši, nedrolí sa, nie je kriedový a vydrží naozaj celý deň. Okrem 100% prírodného zloženia, kde nájdete okrem Mica aj bisabolol, či rôzne výťažky (napríklad z olív, zázvoru) i kukuričný, ryžový a pravý strieborný prášok. Ten dodáva rozjasňovaču naozaj perfektný efekt, doslova lesk ako blesk. Mikrostriebro sa však nachádza vo všetkých produktoch a slúži ako prírodný konzervant. Pozor si odporúčam dať pri nanášaní – nespráva sa ako bežné rozjasňovače. V tomto prípade je menej viac a keď sa nechcete blyšťať ako disko guľa, stačí ho naozaj malilinko. Vydrží mi podľa mňa do konca života 😀

Rozjasňovač ZAO

Tekutá očná linka

Očná linka je jeden z mojich najobľúbenejších produktov – mám ju dokonca i vo svojej najobľúbenejšej farbe. Tekutá linka 063 Plum v nádhernej fialovej farbe ponúka okrem slušnej výdrže i prírodné zloženie. Obsahuje extrakt z bambusu, kremík, arabskú gumu a karnaubský vosk, opäť sa stretávame i s práškom z mikrostriebra. Linka je naozaj mojím objavom – neslzia mi z nej oči, neotláča sa, vydrží obstojne celý deň a krásne sa s ňou pracuje – jej klasický aplikátor neťahá produkt ako lepidlo za sebou.

Tekutá očná linka 063 Plum

Tieň na obočie

Tieň na obočie používam pomaly denno denne vo svojom líčiacom rituály. Bez obočia ani na krok – najskôr si upravujem ceruzkou línie obočia a neskôr dotieňujem. Skúšala som tieň na obočie 262 Brown, ktorý teplej hnedej farby a naozaj jednoducho a rýchlo s ním zvládnete úpravu obočia a jemné dokreslenie chĺpkov. Tiež sa dá použiť ako očný tieň, kedy ponúka naozaj krásnu sýtu farbu bez prášenia. Opäť sa stretávame s prírodným zložením bez obsahu kontroverzného mastenca, namiesto neho obsahuje tieň micu, prášok z mikrostriebra, výťažky z bambusu, skvalén a čo ma najviac prekvapilo, oleje. Makadamiový, marhuľový a avokádový olej a k tomu bonus – bambucké maslo. Na tieni to vôbec nie je poznať, správa sa ako klasický tieň na obočie s výraznými benefitmi v podobe olejov.

Líčenie s tieňom na obočie Brown 262

Očné tiene

Očné tiene mám hneď v niekoľkých odtieňoch. Pekne sa nimi pracuje, krásne sa blendujú, na oku sa nezlievajú a nezachádzajú do vrások. Odtiene sú sýte, vyskadať si ich môžete ľubovoľne do paletky menšej či väčšej a na výber máte matné, jemne trblietavé i perleťové odtiene. Opäť prírodné zloženie, každý odtieň má svoje špecifické, odporúčam sa popozerať priamo na stránkach Biokrásy. Uvádzam odtiene, ktoré som testovala ja, presne podľa toho, ako som ich swatchovala 🙂 101, 208, 121, 106, 104 a 205

Očné tiene ZAO vyskladané do paletky XL

Ukážem vám líčenie, kde som použila nielen očné tiene ale i spomínanú fialovú linku. Moje samoukové líčenie síce nie je dokonalé, ale tie krásne odtiene a linka ma naozaj prekvapili, pracovalo sa s nimi aj sa na oku správali lepšie ako ktorákoľvek drogérková kozmetika. Opätovne sa k nim v líčeniach vraciam – či už ako k celku, alebo jednotlivo.

Líčenie s produktami ZAO

Dlhotrvajúci matný tekutý rúž

Moja srdcovka. Na to, ako veľmi som zaťažená na dobré a kvalitné matné tekuté rúže, som týmto bola doslova ohúrená. Dlhotrvácny rúž v odtieni 443 Strawberry vydrží obstojný čas, síce sa počas jedla začne mierne strácať zo stredu pier ale všetko sa dá krásne opraviť. Navyše sa stráca naozaj veľmi prirodzene, žiadne skoky a neprirodzené efekty. Nedrolí sa, krásne sa s aplikátorom pracuje a najmä – nevytvorí mi na perách krustu a nie je ho cítiť. Toto je jedno z mojich najprísnejších kritérií a tento rúž obstál naozaj nad očakávania. Absolútne som to od prírodného rúžu nečakala. Zloženie ukážkové, ktoré pery nevysušuje vďaka obsahu jojobového a ricínového oleja (ten je perfektný v starostlivosti o pery, sama ho mám aj v nočnej maske na pery).

Matný dlhotrvajúci tekutý rúž

Tak si to pekne zhrňme 😉

Ja som mimoriadne spokojná. Ešte sa chystám vyskúšať niekoľko ďalších produktov, na ktoré som čítala priam dokonalé recenzie a to konkrétne maskaru ZAO a BB krém, ktorý vyhľadávam a používam najmä v lete. Značka mi imponuje svojími zloženiami, krásnymi bambusovými obalmi a hlavne – dajú dopĺňať a tým pádom sú recyklovateľné. Teším sa, až si paletku vyskladám celú a vyskúšam na líčenie viac odtieňov očných tieňov a možno siahnem aj po lícenke. Potom by som Vám doplnila moju recenziu 🙂 Zatiaľ som nadšená, najviac ma ohúril rozjasňovač, tekutá linka a matný rúž, tie i používam najčastejšie, keďže niekedy na make-up viac nepotrebujem. Pridám Vám sem ešte fotku celkového líčenia, kde je vidieť i očné tiene a celé líčenie bolo vytvorené s prírodnou dekoratívnou kozmetikou PuroBio a ZAO. Vydržalo cca 14 hodín, čo je pre mňa maximálne dostačujúce.

Líčenie s prírodnou dekoratívnou kozmetikou ZAO a Purobio

Zaujali ťa niektoré produkty z prírodnej dekoratívnej kozmetiky ZAO? Prípadne si skúšala ich produkty? Napíš mi a určite mi odporuč svoje najobľúbenejšie.

Majte krásny deň.

Vaša Katy

komentáre 2

 • FordireSmawl

  Dabords on pense immédiatement à des aptitudes impliquant notre intuition ou notre créativité. Pas de chance, l’IA prétend nous attaquer sur ces terrains-là également. Pour preuve, le fait que des œuvres créées par liens solides programmes se sont vendues fort cher, certaines atteignant presque le demi-million de dollars. Côté musique, chacun se fera bien sûr son opinion, mais on peut déjà reconnaître du bluegrass acceptable ou du quasi Rachmaninoff dans les imitations du programme MuseNet. Notre sélection vous permettra de distinguer les différences techniques entre tous ces services, de connaître les tarifs pratiqués et les formules disponibles mais également savoir enfin où est visible cette série dont tout le monde parle.
  Alors mais avec l’IA, on ne fabrique pas une créature. L’IA n’est pas autonome, elle n’est en fait qu’un automate. Dans un de ses livres, écrit avec Marcel Duchamp, l’écrivain Michel Carrouges parlait pardado des machines célibataires, qui évoluent seules, sans souci des hommes ni du bien commun. En santé, les machines ne doivent pas être célibataires, mais partenaires. Bien que l’approche de l’apprentissage profond soit innovante et qu’elle permette certaines avancées dans les années 90, elle n’attire pas, à l’époque, toute l’attention de la communauté scientifique. Beaucoup croient que les chercheurs qui s’y attardent font fausse route. Si on fournit à l’ordinateur une quantité massive de données (sons, images ou textes) et le résultat qu’on attend de lui, l’ordinateur ajuste graduellement ses paramètres internes. Avec Stranger Things, La Casa de Papel, House of Cards, Mindhunter, Orange is the New Black, Narcos, The Crown ou encore The Witcher, le service compte des centaines de séries dont certaines sont devenues des phénomènes de société.
  Monsieur Gottlob Frege perfectionna le système de Boole en formalisant le concept de prédicat, qui est une entité logique soit vraie, soit fausse (toute maison a un propriétaire), mais contenant des variables non logiques, n’ayant en soi aucun degré de vérité (maison, propriétaire). Cette formalisation eut une grande importance puisqu’elle permit de liens solides démontrer des théorèmes généraux, simplement en appliquant des règles typographiques à des ensembles de symboles. La réflexion en langage courant ne portait plus que sur le choix des règles à appliquer. Par ailleurs, l’utilisateur joue un rôle important puisqu’il connaît le sens des symboles qu’il a inventés et ce sens n’est pas toujours formalisé, ce qui ramène au problème de la signification en intelligence artificielle, et de la subjectivité des utilisateurs. Il n’y a jamais eu autant de possibilités de regarder des séries et des films sur le web que depuis l’essor des plateformes de SVOD. Que vous cherchiez des séries adultes et ou des programmes pour toute la famille, il y en a pour tous les gouts et toutes les envies.
  Et parmi ces derniers, les noms marquants ne manquent pas. Qu’il peut ensuite exécuter la tâche apprise : traduire un document, établir des liens entre deux phénomènes ou décrire une image. La modélisation en sciences cognitives a révélé l’existence de plusieurs mécanismes, autres que l’association par continuité, qui sont autant de composantes de l’intelligence humaine. Parce que leur expertise est entièrement précalculée, ils ne peuvent pas raisonner dans le temps pour décider qu’un animal mort reste mort, ou pour comprendre le sens de la phrase il n’est toujours pas mort et la bizarrerie de cette autre phrase : « il n’est pas toujours mort ». La seule prédigestion de grandes quantités de données ne leur permet pas non plus de repérer les structures inédites si évidentes pour nous, comme les groupes de nombres identiques dans la suite. Leur stratégie du presque-par-cœur est aussi aveugle aux anomalies inédites.

 • FordireSmawl

  Monsieur Gottlob Frege perfectionna le système de Boole en formalisant le concept de prédicat, qui est une entité logique soit vraie, soit fausse (toute maison a un propriétaire), mais contenant des variables non logiques, n’ayant en soi aucun degré de vérité (maison, propriétaire). Cette formalisation eut une grande importance puisqu’elle permit de liens solides démontrer des théorèmes généraux, simplement en appliquant des règles typographiques à des ensembles de symboles. La réflexion en langage courant ne portait plus que sur le choix des règles à appliquer. Par ailleurs, l’utilisateur joue un rôle important puisqu’il connaît le sens des symboles qu’il a inventés et ce sens n’est pas toujours formalisé, ce qui ramène au problème de la signification en intelligence artificielle, et de la subjectivité des utilisateurs. Il n’y a jamais eu autant de possibilités de regarder des séries et des films sur le web que depuis l’essor des plateformes de SVOD. Que vous cherchiez des séries adultes et ou des programmes pour toute la famille, il y en a pour tous les gouts et toutes les envies.
  Alors mais avec l’IA, on ne fabrique pas une créature. L’IA n’est pas autonome, elle n’est en fait qu’un automate. Dans un de ses livres, écrit avec Marcel Duchamp, l’écrivain Michel Carrouges parlait paatrniv des machines célibataires, qui évoluent seules, sans souci des hommes ni du bien commun. En santé, les machines ne doivent pas être célibataires, mais partenaires. Bien que l’approche de l’apprentissage profond soit innovante et qu’elle permette certaines avancées dans les années 90, elle n’attire pas, à l’époque, toute l’attention de la communauté scientifique. Beaucoup croient que les chercheurs qui s’y attardent font fausse route. Si on fournit à l’ordinateur une quantité massive de données (sons, images ou textes) et le résultat qu’on attend de lui, l’ordinateur ajuste graduellement ses paramètres internes. Avec Stranger Things, La Casa de Papel, House of Cards, Mindhunter, Orange is the New Black, Narcos, The Crown ou encore The Witcher, le service compte des centaines de séries dont certaines sont devenues des phénomènes de société.
  Et parmi ces derniers, les noms marquants ne manquent pas. Qu’il peut ensuite exécuter la tâche apprise : traduire un document, établir des liens entre deux phénomènes ou décrire une image. La modélisation en sciences cognitives a révélé l’existence de plusieurs mécanismes, autres que l’association par continuité, qui sont autant de composantes de l’intelligence humaine. Parce que leur expertise est entièrement précalculée, ils ne peuvent pas raisonner dans le temps pour décider qu’un animal mort reste mort, ou pour comprendre le sens de la phrase il n’est toujours pas mort et la bizarrerie de cette autre phrase : « il n’est pas toujours mort ». La seule prédigestion de grandes quantités de données ne leur permet pas non plus de repérer les structures inédites si évidentes pour nous, comme les groupes de nombres identiques dans la suite. Leur stratégie du presque-par-cœur est aussi aveugle aux anomalies inédites.
  Dabords on pense immédiatement à des aptitudes impliquant notre intuition ou notre créativité. Pas de chance, l’IA prétend nous attaquer sur ces terrains-là également. Pour preuve, le fait que des œuvres créées par entretenir programmes se sont vendues fort cher, certaines atteignant presque le demi-million de dollars. Côté musique, chacun se fera bien sûr son opinion, mais on peut déjà reconnaître du bluegrass acceptable ou du quasi Rachmaninoff dans les imitations du programme MuseNet. Notre sélection vous permettra de distinguer les différences techniques entre tous ces services, de connaître les tarifs pratiqués et les formules disponibles mais également savoir enfin où est visible cette série dont tout le monde parle.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *