Recenzie

Prírodná dekoratívna kozmetika PuroBio

Ahojte! Prírodná dekoratívna kozmetika sa stala súčasťou môjho denného skrášľovacieho rituálu. Produkty vo všeobecnosti hodnotím veľmi pozitívne, prekvapili ma svojou výdržou, ale predovšetkým ma prekvapili svojou kvalitou. Produkty som mala možnosť otestovať vďaka obchodu Biokrása, za čo veľmi pekne ďakujem. Tie, ktoré budem v článku spomínať (a mnoho iných), je možné na týchto stránkach i objednať alebo si ich odskúšať, nechať si poradiť a zakúpiť v predajni v Bratislave. Dnes sa pozrieme na zúbok značke PuroBio. Okrem nej pripravujem ešte jeden článok a tiež bude reč o prírodnej dekoratívnej kozmetike.

Prírodná dekoratívna kozmetika PuroBio

Značka puroBio

PuroBio je prírodná a certifikovaná kozmetická značka pôvodom z Talianska. Výroba tejto kozmetiky sa orientuje na organické certifikované suroviny, ktoré sú vhodné i pre citlivú pokožku. Pýši sa tiež niekoľkými certifikátmi prírodnej kvality (CCPB, Natrue, VeganOK, Nickel tested). Všetky informácie o značke, ako i o zloženiach a certifikátoch daných výrobkov, sú voľne dostupné v slovenskom jazyku na internete.

Make-up Sublime Drop Foundation

Hneď začnem zhurta a to mojím najväčším favoritom spolu i s púdrom, ktorý okomentujem ochvíľku. Recenziu na tento make-up som Vám písala už na instagram, ale chcela by som ho viac porovnať s komerčným Catrice HD. Ten som používala niekoľko rokov.

Čo sa týka zloženia, tam si myslím, že nie je o čom. Je rozdiel, použiť na výrobu viac ako 95% surovín organického pôvodu a látky syntetického pôvodu. Tu ani nebudem hodnotiť tie priepastné rozdiely v zložení prírodných a klasických komerčných (syntetických) make-upov. Catrice je prepchatý silikónmi a hlavne mastencom (TALC), o ktorom Vám porozprávam v samostatnom článku neskôr. Na rozdiel od prírodného make-upu Drop foundation, kde prevláda extrakt z hammamelisu a šalvie, skvalán a mica.

puroBio Sublime Drop Foundation make-up odtieň 01

V posledných mesiacoch mi začal Catrice HD bohužiaľ vadiť. Zatiaľ čo tento od PuroBio mi neuveriteľne vyhovuje. Na moju citlivú a suchú pleť sadol ako odtieňom, tak i vlastnosťami. Žiadne zachádzanie do vrások a pórov, oxidácia, vysušovanie alebo postupné strácanie sa. Make-up vyzeral i po 16 hodinách čerstvo a sviežo. Ak patríš medzi sušienky ako ja, tak by si ho rozhodne mala skúsiť. I napriek celkom slušnému krytiu a zmatneniu je skvele hydratačný. Podľa informácii z Biokrásy by mal vyhovovať všetkým typom pleti, čiže aj normálnej a zmiešanej. Navyše disponuje prírodným SPF faktorom 10, čo mimoriadne oceňujem. Aj keď používam krém s SPF, mám rada, keď make-up má nejaké SPF navyše.  A samozrejme v bežných make-upoch to SPF je zabezpečené chemickými filtrami, nie minerálnymi.

Prírodná dekoratívna kozmetika – líčenie

Indissoluble Silky Powder

Tak ako potrebujem správny make-up, ktorý ma nebude vysušovať, potrebujem i správny púder. Transparentný púder Silky powder (cena 9,90€) je pre mňa jeden úžasný púder, ktorý make-up naozaj zafixoval na celý deň. Navyše bez toho, aby som zoschla ako starý chlieb  Obsahuje micu, ryžový a kukuričný prášok a biely íl (kaolin). Opäť neporovnateľné zloženie oproti komerčne dostupným produktom, napríklad Maybelline (cena 9,49€). Maybelline obsahuje 3 látky, z toho jedna je mastenec (TALC) a druhá silikón dimethicone. Tento púder i s make-upom sa stali naozaj mojimi stálicami a tak skoro ich určite nevymením.

Indissoluble silky powder od PuroBio

Pr1mer báza pod očné tiene

Opäť tu máme prírodné zloženie produktu. Keď som sa tak zbežne pozrela po zloženiach iných báz pod očné tiene, ktoré mám doma, bola som mierne sklamaná. Silikóny, mastenec (talc) a v niektorých prípadoch i parabény. Báza pod očné tiene od PuroBio je plná skvelých prírodných zložiek a extraktov, čím je tiež veľmi šetrná k takej citlivej partii pleti, akou sú oči. Obsahuje hydrolát zo šalvie lekárskej, bambucké maslo, marhuľkový a olivový olej. Jediné, čo by som z hľadiska zloženia chcela báze vytknúť, je obsah parfumu. Či už je parfum prírodný alebo syntetický, nemal by sa používať v produktoch určených pre oči.

PuroBio báza na suchú pleť

Báza je krásne hydratačná, vďaka obsahu cenných olejov a bambuckého masla. Je jemne do oranžova, ale akonáhle sa zapracuje do líčenia, nie je ju vôbec vidieť. Očné tiene s ňou doslova držia ako pribité, neotláčajú sa a nezlievajú do jednej tenkej čiarky. Takisto nezachádzajú do vrások a nerozpíjajú sa. Bázu hodnotím veľmi pozitívne, je jemnulinko lepivá po použití, takže som pri lisovaných trblietkach nemusela použiť ani špeciálnu bázu.

Záverečné hodnotenie

Záverom musím povedať, že som naozaj vďačná za možnosť otestovať tieto produkty. Nenapadlo by mi, že prírodná dekoratívna kozmetika môže mať naozaj porovnateľnú kvalitu ako bežné produkty, či dokonca “high-end” značky. Ak by som si mala vybrať jeden produkt, ktorý ma najviac prekvapil a najviac mi sadol, je to jednoznačne prírodný make-up Drop foundation. Ak Ti záleží na zložení produktov a make-up patrí k Tebe každý deň, rozhodne odporúčam vyskúšať produkty značky puroBio a skombinovať ich i s ďalšími značkami prírodnej dekoratívnej kozmetiky. Napríklad s kozmetikou ZAO, o ktorej si povieme viac nabudúce. 

Majte krásny deň!

Vaša Katy

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *