Recenzie

Kamedis liečivá kozmetika

Ahojte! Možno ste tak ako doteraz ani ja ešte nepočuli o kozmetike Kamedis, ktorá v sebe spája prvky tradičnej čínskej medicíny a vedy, pričom ponúka svojím zákazníkom pomoc pri riešení rôznych kožných problémov. Dostala som možnosť otestovať ich produkty a tentokrát som netestovala sama, ale jeden z produktov testoval aj môj brat, ktorý trpí atopickým ekzémom. Kozmetika Kamedis je bez SLS (sodium lauryl sulfate), parabénov, steroidov, benzoyl peroxidu, farbív či uhoľného dechtu. Ponúka pomoc na mastnú/aknóznu pokožku (rad AC-CLEAR), na psoriázu (rad PSO), na seboroickú dermatitídu a lupiny (rad SEBO), na atopickú pokožku (rad TOPIC SKIN) a tiež na extrémne suchú pokožku (rad DRY SKIN). Ja som mala možnosť otestovať umývací gél pre tvár i telo z radu TOPIC SKIN a taktiež šampón proti lupinám z radu SEBO.

Kamedis TOPIC SKIN – umývací gél pre tvár a telo

Tento umývací gél predstavuje pomoc pri riešení problémov s atopickým ekzémom. Mal by pokožku hydratovať a zároveň upokojovať, uľaviť od svrbenia a začervenania. Je vhodný i pre detičky od 6 mesiacov, čo môže maminkám poskytnúť dobrú voľbu pre deti trpiace atopickým ekzémom. Gél je naprosto bez parfumácie (čo samozrejme kvitujem, keďže parfum na atopickej pokožke svrbí a štípe) a obsahuje niekoľko byliniek z tradičnej čínskej medicíny.

Kamedis umývací gél na tvár a telo

Zloženie: Water (Aqua), Decyl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Ammonium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate. Citric Acid, Glycerin, PEG-150 Distearate, Rheum Palmatum Root Extract, Sapindus Mukurossi Fruit Extract. Portulaca Oleracea Extract, Allantoin, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Pentadecalactone

Gél obsahuje 3 bylinky tradičnej čínskej medicíny, a to rebarboru dlanitú (Rheum Palmatum), mydlový orech (Sapindus Mukurossi) a portulaku zeleninovú (Portulaca Olearacea). Koreň z rebarbory dlanitej má skvelé protizápalové a proti vírusové účinky a tiež z dlhodobého hľadiska upokojuje pokožku. Mydlový orech je známy v používaní pri liečbe atopickej pokožky a tiež pre jeho vysoký obsah saponínov. Sú to látky s výborným čistiacimi a antibakterálnymi vlastnosťami. Portulaka zeleninová poskytuje pokožke hydratáciu a je okrem iného účinná i pri boji s opuchmi, vráskami či v odstraňovaní jaziev.

Kamedis umývací gél na tvár a telo testoval spolu so mnou i môj brat. Ja som ho používala na moju suchú pleť, on na atopické telo. Mne osobne až tak nevyhovoval na čistenie pleti, zanechával pokožku skôr vysušenú a napnutú, avšak ja netrpím žiadnymi kožnými problémami v oblasti tváre. Môjmu bratovi však naopak gél vyhovoval a bol spokojný. Nielenže mu nič ekzémy nedráždilo (žiadna parfumácia a podobne) ale ani nemal po sprchovaní napnutú a vysušenú pokožku. Preto ak môžem odporučiť jeho používanie, tak skôr pre oblasť tela. 🙂

Kamedis SEBO – šampón proti lupinám

Tento šampón ma zaujal trošku viac ako umývací gél, a to z jednoduchého dôvodu. Na trhu je naozaj málo produktov bez obsahujú SLS a taktiež bez konzervantov Kathon CG, ktoré by poskytovali účinnú pomoc pri svrbení a začervenaní pokožky hlavy a taktiež v tvorbe lupín. Okrem iného je šampón zaujímavý tým, že účinne hydratuje pokožku hlavy bez mastenia vlasov – čo teda ja ako majiteľka mastných korienkov naozaj oceňujem.

Kamedis šampón proti lupiná z radu SEBO

Zloženie: Ammonium Laureth Sulfate, Water(Aqua), Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Zinc Pyrithione, Sapindus Mukurossi Fruit Extract, Salicylic Acid, Indigofera Tinctoria Extract, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Triethanolamine, Fragrance (Perfume)

Šampón opať obsahuje mydlové orechy (Sapindus Mukurossi) a tiež extract z Indigofera Tinctoria, ktorý uľavuje svrbiacej, ekzematickej a psoriatickej pokožke. Má tiež protizápalový a antimikrobiálny účinok, a funguje ako prírodný peeling, ktorý jemne a šetrne odstraňuje odumreté časti pokožky hlavy. Práve touto vlastnosťou výrazne prispieva k obmedzeniu tvorby lupín a pomáha pri seboroickej dermatitíde a psoriáze. Osobne mi tam trošku prekáža látka triethanolamine, ktorá vzniká synteticky reakciou amoniaku a etylénoxidu, i keď v oplachových prípravkoch je jeho obsah bezpečný. Citlivý jedinci môžu naňho zareagovať podráždením, alergickou reakciou či kontaktnou dermatitídou.

Šampón je jemnej krémovej konzistencie, ktorá sa jednoducho napení na vlasoch a účinne odstraňuje maz, nečistoty i lupiny. Keďže som sama osobne atopik, občas i mňa trápi svrbiaca pokožka hlavy, začervenanie a tvorba chrást. Je to naozaj občasné, preto som tento šampón potrebovala otestovať celý, aby som naozaj potvrdila jeho účinky. Počas používania ma ani raz nesvrbela hlava, netvorili sa mi začervenané miesta a ani lupiny. Pokožka ostala jemná a hydratovaná, bez reakcie na samotný šampón. Odporúčam ho vyskúšať všetkým, ktorý trpia na nadmernú tvorbu lupín, pokožka hlavy ich po umytí svrbí alebo ostáva podráždená. Aj napriek obsahu triethanolaminu môže viac pomôcť ako uškodiť.

Na záver …

Na záver by som chcela poďakovať spoločnosti Kamedis za možnosť otestovať ich produkty. Vzhľadom na celkom slušné a prijateľné zloženia môže byť táto kozmetika riešením pre mnohých ľudí trpiacich rôznymi kožnými problémami. Viem, že mnohých z Vás by zaujímal názor na rad pre mastnú a aknóznu pokožku. Bohužiaľ, nie som majiteľka takejto pleti a preto by som nedokázala posúdiť účinky. Ak by som však mala aknóznu a mastnú pokožku, rozhodne by som otestovala produkty AC-CLEAN, keďže recenzie na tento rad sú veľmi pozitívne. 🙂 To len taký tip pre Vás, moji milí čitatelia s mastnou a aknóznou pokožkou. Ak už si neviete rady s akýmkoľvek kožným problémom, skúste kozmetiku Kamedis, možno si nájdete medzi produktami svojich favoritov.

Majte krásny deň!

Vaša Katy

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *