Recenzie

Testovanie detského radu EUBOS Haut Ruhe

Ahojte! Dnes by som vám rada napísala, ktorý rad sme ako posledný testovali aj s našou malou Pipi. Rad Haut Ruhe od značky Eubos z oficiálneho eshopu Taargeta sme testovali cez 2 mesiace a našli sme si aj svojich obľúbencov. Ja som okrem toho testovala aj rad Anti-Age (článok nájdeš TU) a aj rad Urea (článoček TU). Vo všeobecnosti je táto značka v Nemecku jednotkou na trhu “lekárenskej” kozmetiky. A ja musím uznať, že niektoré produkty sú naozaj perfektné. Či už pre mňa, pre dcérku či manžela – ku ktorým sa vraciame opakovane. Mrkneme sa na produkty z tohto radu, ktoré sme vyskúšali a čo to si povieme k zloženiu a nášmu celkovému pocitu. Tento článok vznikol v spolupráci s e-shopom Taargeta.

Testovanie detského radu Haut Ruhe od EUBOS

Sprchovací gél na telo a vlasy – Cleansing gel Haut Ruhe

Tento sprchovací gél na telo a vlasy u nás doma padol ako prvý. Malá miluje kúpanie a všetko, čo s vodou súvisí. A ani po 45 minútach nechce vyliezť z vane. Gél je určený pre suchú a jemnú pokožku bábätiek a detí. S tým celkom úplne súhlasím, po vypotrebovaní celej tuby môžem prehlásiť, že ani raz nás nepotrápilo podráždenie. Ani začervenanie, suché miesta či pocit napnutej pokožky. Naopak, pokožka po použití bola krásne vláčna a jemná, celkom aj vyživená – bola som dosť prekvapená. Keďže sa tak dlho máča v tej vode, vždy má pokožku suchú a drsnú.

Sprchovací gél na telo a vlasy Eubos Haut Ruhe

Gél je klasickej tekutej konzistencie s obsahom jemných surfaktantov, ktoré vytvárajú jemnú penu bez vysušenia. Okrem nich nájdeme v zložení aj hydratačnú šťavu z Aloe Vera, humektant glycerín a pre detičky naozaj vhodnú hydratačnú kyselinu mliečnu. Obsahuje tiež levanduľový olej, na ktorý je naša malá zvyknutá a nemá s ním problém. Navyše sa nachádza na poslednom mieste, takže v najnižšej koncentrácii. Keďže ale patrí medzi potenciálne alergény, odporúčam (a nielen v tomto prípade) testovať gél pred použitím 2x za 48 hodín na malom kúsku pokožky.

Olej do kúpeľa – Bath Oil Haut Ruhe

Poviem pravdu, že túto vecičku som si do kúpeľa dávala ja. Malá už nie je bábätko, nevydrží mi bez pohnutia ležať vo vani. A keďže po nej lieta, je nebezpečné ju kúpať v olejčeku do kúpeľa, mohla by sa ľahko šmyknúť a padnúť. Čo však musím uznať, že olejček krásne moju pokožku zvláčnil a ostala po kúpeli naozaj jemnunká – čo je u mojej atopickej pokožky zázrak. Tiež je zázrak, že som naň nijako nezareagovala, lebo tu tá levaduľa už naozaj z olejčeka razí. Ak však máte malé bábätko, ktorému levanduľový olej nevadí, je to príjemný olej. Do vaničky pridávate len pár kvapiek.

Olej do kúpeľa Eubos Haut Ruhe

Olej obsahuje sójový olej, ktorý je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, aminokyseliny či Vitamín E. Podporuje funkciu kožnej bariéry a celkovú regeneráciu pokožky. Ďalej sa stretneme s univerzálnym olejom zo sladkých madlí a olivovým olejom, ktoré pokožku zvláčňujú, zjemňujú a dodávajú pokožke potrebné lipidy. Maslo cupuacu je ideálnym doplnkom k tejto kombinácii, keďže pokožku udržiava hebkú. Keďže má výbornú schopnosť na seba viazať vodu, udržiava pokožku hydratovanú. V tomto olejčeku je však levanduľový olej už na vyššej pozícii, ako tomu bolo v prípade sprchovacieho gélu, preto je naozaj na mieste dôsledný patch test.

Telové mlieko – Lotion Haut Ruhe

Náš veľký favorit. Milujem emulziu olej vo vode, keďže dokáže pokožku hydratovať, zvláčniť či vyživiť bez pocitu či zanechania mastnoty. Telové mlieko je za mňa univerzálnym spoločníkom pre malé bábätká či veľké deti. Kvitujem, že okrem produktov do kúpeľa je celý detský rad bez parfumácie, preto nemá alergický potenciál. Keďže ostatné nekúpeľové produkty na pokožke ostávajú, prikladám bezparfumácii veľký význam. Telové mlieko sa ľahko rozotiera, pokožku naozaj zhydratuje aj vyživí a malej sa redukovali jemné suché a drsné fliačky na tele. Je pravda, že na tie sme striedali použitie aj s výživnejším krémom, ktorý spomeniem nižšie.

Telové mlieko Lotion Haut Ruhe

Aj keď sa z obrázka môže zdať, že konzistencia je ťažká, opak je pravdou. Naozaj ľahko a rýchlo sa roztierajúce mliečko je ideálne na premasťovanie detskej pokožky. Obsahuje 6% pupalkového oleja, ktorý má výrazné regeneračné vlastnosti na zapálenú pokožku vďaka obsahu nenasýtených mastných kyselín. Napomáha pri atopických ekzémoch aj v spolupráci s inými látkami v zložení. Hydratačnú funkciu plnia glycerín či betaín, ochranu naopak zložky ako bambucké maslo, jojobový olej či olej zo sladkých mandlí. Allantoin, bisabolol, panthenol a vitamín E zabezpečujú regeneráciu pokožky a správnu funkciu kožnej bariéry.

Krém na telo – Cream Haut Ruhe

Krém na telo je tentokrát emulzia voda v oleji. Tak ako pri rade Urea pre dospelých sa stretávame s dvoma druhmi krémov na telo. Lotion je emulzia olej vo vode, takže je ľahšia, rýchlejšie sa vstrebáva a nezanecháva mastný pocit. Naopak tento Cream je emulzia voda v oleji, čo znamená, že krémik je trošku výzivnejší, mastnejší a poskytuje poškodenej pokožke dôležitú ochranu. My osobne sme tento krém používali práve na suché a drsné miesta, ktoré Tami má na tele a ktoré sa jej občas vyhodia. Nie je to atopický ekzém, len keď má zníženú imunitu (pred chorobou alebo počas), tak pokožka reaguje práve suchými fliačkami. O tie sa vždy treba náležite postarať dôkladnou výživou aj pomocou tohto krému. Samostatne Lotion alebo iné maste (napríklad kyselina mliečna na predpis) boli na tieto suché miesta prikrátke. Cream od Eubosu nám do 5 dní zabral – bola som naozaj nadšená.

Telový krém – Cream Haut Ruhe

Krém obsahuje, podobne ako Lotion, niekoľko podobných látok (pupalkový olej tentokrát vo vyššej – 10% koncentrácii, glycerín, panthenol, allantoin, bisabolol či extrakt z ľubovníka). Čo ho však od mlieka odlišuje je obsah silne okluzívnej látky – včelieho vosku. Pri týchto krémoch, ako je aj Cream od Eubosu, je dôležitý obsah okluzívnych látok. Tie zabraňujú na suchých, kezémových miestach nadmernej transepidermálnej strate vody. Pokožka má tak čas na svoju regeneráciu a nemusí riešit nadmerné straty vody cez jej poškodenie. V tomto kréme však nájdeme aj Ureu, ktorá v nízkych koncentráciách má úžasné hydratačné vlastnosti, a zároveň aj jemnunko exfoliačné. Zabezpečí odstránenie šupiniek zo suchých miest aj v spolupráci s kyselinou mliečnou. Nemusia sa jej báť ani mamičky s malými bábätkami – jej koncentrácia je naozaj nízka (0.25%).

Krém na tvár – Face Cream Haut Ruhe

Náš obrovský obľúbenec a favorit v jednom. Malá miluje tento krémik na tvár, sama sa s ním krémuje večer pred spaním a keď náhodou krém nedonesieme, už kričí – mama, krémik. Keďže ešte stále v noci dudluje cumlík, máva častejšie okolo pusinky vyhodené vyrážky. Pri dennej aplikácii tohto krému sa nielen sama večer krémovaním uspávala až ju vypínalo, ale aj jej postupne vyrážky zmizli. A už sa neobjavili – čo viac si môžem priať. Krém je ľahšej konzistencie, krásne sa s ním na tváričke pracuje, nenecháva ju mastnú či v akomkoľvek diskomforte. Pár krát som ho skúsila aj ja na večer a na noc, a je to nebíčko – zvláčnená a hydratovaná pokožka, jemná na dotyk.

Krém na tvár – Face Cream Haut Ruhe

Tak ako telové mliečko, aj krém na tvár obsahuje 6% pupalkového oleja, ďalej tiež bambucké maslo, jojobový olej a olej zo sladkých mandlí. Eubos stavia na podobných látkach vo všetkých produktoch jedného radu, preto nás neprekvapí obsah allantoinu. bisabololu, panthenolu, vitamínu E, betaínu či glycerínu. Jedna látka sa odlišuje od telového mlieka – extrakt z kvetov a semien cardiospermum halicacabum, ktorý napomáha pokožku ukľudniť, pôsobí protizápalovo a upokojuje podráždenie. Krásne pokožku hydratoval a zmierňoval začervenanie či už spomínané vyrážky. Pre nás takzvaný “lifechanger”.

SPF krém – SPF30 Haut Ruhe

SPFka som sa úprimne najviac “bála”. Moje vysoké kritéria na zloženie opaľovacích prípravkov najmä čo sa týka malej, škrtajú polovicu produktov na trhu. O to viac som bola prekvapená použitím chemických UV filtrov nových technológií, ktoré som ochotná použiť aj na malú, aj na seba. Krém nezanecháva biely povlak, krásne sa vpíja a zanecháva pokožku jemnú. Ani mastnú, ani suchú, presne takú, ako si to predstavujem. Jediné, čo by som mu naozaj vytkla, alebo skôr, čo považujem za najväčšiu škodu, je faktor 30. Krém poskytuje širokospektrálnu ochranu (UVA+UVB) ale SPF30 je pre detičky vhodné max. na jar či jeseň/zimu. Na leto pre deti nedostačujúce na naše pásmo a prevažný fototyp pleti. Uvítala by som ako významný doplnok k celému radu aj SPF50. Určite by som ho rada v lete odporúčala aj ďalej.

SPF krém pre deti – SPF30 Haut Ruhe

Ako som už spomínala, v kréme nájdeme organické (chemické) UV filtre nových technológií. Pre mňa je dôležité, že krém neobsahuje homosalate či octocrylene, lebo týmto dvom látkam sa snažím v kozmetike vyhnút, pokiaľ mám tú možnosť. Takže som naozaj potešená, že tento krém ich neobsahuje. Okrem filtrov obsahuje upokojujúci panthenol a vitamín E a tiež antioxidant koenzým Q10. Antioxidanty považujem za dôležitú súčasť opaľovacích krémov. Bojujú proti voľným radikálom, a najväčším voľným radikálom je práve slnečné žiarenie. Krém plní ochrannú funkciu a mne sa na jeseň/zimu pre malú páči. Ktovie, možno ho skúsim aj ja na tvár a uvidíme 😉

Celkové zhrnutie

Ak by som mala celkovo zhodnotiť detský rad Haut Ruhe, som milo prekvapená a potešená. Najviac sme si obľúbili sprchový gél, mlieko na telo a krém na tvár. Sú to vlastne základné produkty každej starostlivosti o bábätko či dieťa. Častokrát sa ma pýtate, ako často máte bábätká či deti kúpať a či ich máte denne krémovať. Odpoveď na obe otázky je áno, určite je lepšie sa o pokožku starať od narodenia a urdžiavať ju v dobrej kondícii, ako potom prípadne riesiť rôzne trápenia. Odporúčam siahať po bezparfumovaných výrobkoch najmä tých, čo zostávajú na pokožke a sú nezmývateľné. V tomto prípade sú bez parfumácie všetky nezmývateľné produkty, vrátane opaľovacieho krému. V prípade sprchového gélu či kúpeľového oleja je na vašej osobnej preferencii, či uprednostníte bezparfumový produkt. Jedno je fakt – levanduľa krásne upokojuje bábätko pred spaním a napríklad ja som ho v nízkej koncentrácii nezavrhla. Lebo to, čo sedí môjmu dieťaťu, vášmu nemusí a naopak. Každá pokožka je individuálna a výnimočná – aj tá bábätkovská či detská.

Majte krásny deň!

Vaša Katy

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *