Recenzie

Testovanie radu EUBOS Anti-age

Ahojte! Po dlhšom čase sa vám opäť prihováram aj formou blogu a článočku. Už ste sa u mňa s recenziou na produkty od značky EUBOS z eshopu Taargeta (ktorý je výhradným distribútorom pre SK trh) stretli v minulom roku, kedy som testovala rad Urea, s ktorým som bola mimoriadne spokojná. K tomuto radu nájdeš nielen článok TU, ale aj video na Youtube TU. Mala som však tú možnosť otestovať aj rad Anti-age, ktorý obsahuje len pleťové produkty, takže to bolo niečo pre mňa. V dnešnom článku Vám predstavím všetky produkty z radu EUBOS Anti-age pekne postupne podľa môjho radenia produktov do rutiny.

Produkty EUBOS z radu Anti-age

Multi Active Mousse – jemná čistiaca pena

Svoju rutinu som vždy začínala odlíčením (večer) a čistením (ráno a večer). Táto jemná čistiaca pena je určená práve na čistenie aj ráno aj večer. Vo všeobecnosti ja osobne peny nepreferujem, lebo ma zvyknú vysušovať a dráždiť. Táto pena však je jemná, pekne pleť vyčistí a nezanecháva napnutú ani podráždenú pleť. Odporúčam ju najmä milovníkom peny, ktorým nevyhovuje použivanie krémov či gélov, lebo majú nedostatočný pocit vyčistenia.

EUBOS Multi Active Mousse

Čo sa týka zloženia, obsahuje veľmi jemné surfaktanty aj napriek tomu, že sa jedná o penu. Ďalej obsahuje hydratačné látky (humektanty) a tiež patentovanú látku Ektoín a Glykol (Glyceryl Glucoside). Ektoín je aminokyselina, ktorá má hydratačný a upokojujúci efekt na pokožku a zároveň pôsobí ako ochrana pred vplyvmi vonkajšieho prostredia (ako je napríklad UV žiarenie, teplo a podobne). Glykol v sebe spája molekulu glycerolu a glukózy, ktorá má veľký potenciál stať sa novou superstar medzi humektantami. Stimuluje produkciu Akvaporínu 3 (proteínu) v kožných bunkách.

Hyaluron Eye Contour – očný krém

Po vyčistení by som klasicky postupovala EUBOS očným krémom a následne vrstvila séra a krémy, avšak v tomto prípade som bola nútená krémik na oči netestovať. Prvé, čo mi udrelo do nosa (a neskôr aj do očí) je obsah parfumácie. Tu musím byť striktná – parfum do tak citlivej oblasti ako sú oči naozaj nepatrí, kto už by len potreboval, aby mu voňali oči? No a samozrejme má parfum iritačný potenciál, ktorý sa môže prejaviť nielen na pokožke, ale aj priamo v očiach. A to presne sa aj u mňa stalo – a keď som ho dala otestovať manželovi, tak aj jemu.

Očné okolie ma začalo štípať, svrbieť, vytvorili sa mi pod očami červené fľaky a musela som si ho ísť umyť – hneď. Takže za mňa je to negatívna skúsenosť. Samozrejme, každá pokožka reaguje inak a keď sa rozhodnete ho vyskúšať, vy mať alergickú reakci nemusíte. Avšak stále si stojím za svojím názorom, že v očnom krém parfum nemá čo robiť.

EUBOS Hyaluron Augen Contour

Čo sa týka zvyšku zloženia, krém má výborný potenciál. Obsahuje naozaj veľa aktívnych látok, ktoré môžu okolie očí rozjasniť, vypnúť, zredukovať jemné vrásky a upokojiť očné okolie (pokiaľ zrovna nezareagujete na ten parfum, že). Obsahuje bambucké a cupuacu maslo, vitamín E vo forme Tocopheryl Acetate aj Tocopherol, kyselinu hyalurónovú, palmitoyl peptidy 1 a 7 (signálne peptidy) a tiež allantoin a bisabolol. Je to škoda, že mi nesadol, ale tak to už pri kozmetike býva – preto ak vás krém zaujal, neváhajte ho vyskúšať. Každá pokožka reaguje inak.

3D Hyaluron Booster

Môj najobľúbenejší produkt z celého radu anti-age. Už som vám ho spomínala aj vo videu veľký test sér s kyselinou hyalurónovou. Je to pre mňa jedno z najuniverzálnejších sér, vzhľadom na široké zastúpenie aktívnych látok, v rannej rutine. Ráno vyčistím pleť, aplikujem toner, toto sérum, krém a krém s SPF a mám za 5 minút hotovo. Som spokojná ako s jemnou, rýchlo sa vpíjajúcou konzistenciou, tak aj výsledkami v podobe rozžiarenej a jemne vypnutej pleti. Sérum nežmolkuje, na pleti sa dobre zžilo aj so zvyškom mojej skin care a nemám mu absolútne čo vytknúť. Práve naopak, superlativmi nešetrím.

EUBOS Hyaluron 3D Booster

Zloženie je úžasne jednoduché ale účinné. Pôjdem postupne. Obsahuje hneď na druhom mieste po vode môj obľúbený humektant glycerín. Na treťom mieste sa stretávame s Vitamínom C vo forme Sodium Ascorbyl Phosphate. Správne tušíte, že je to dosť vysoká pozícia, aby vám toto sérum nahradilo aj klasické sérum s vitamínom C (v koncentrácii cca 5-10%). Pokračujeme mojím ďalším obľúbeným provitamínom B5 – Panthenolom. Ten sa stará a podporuje funkciu kožnej bariéry. Nasledujú 2 druhy kyseliny hyalurónovej – hydrolyzovaná HA a sodná soľ HA (Sodium Hyaluronate). A čerešničkou na záver je obsah niacinamidu, aminokyseliny arginine a kofeínu. Kofeín, to je to, čo ráno potrebujem ja a vyzerá, že aj moja pleť 🙂

Hyaluron High Intense Serum

Toto vysoko intenzívne sérum som používala vo večernej rutine. Aby som si rutinu neprekombinovala, tak som Booster radila do rutinky ráno a toto intenzívne sérum zase večer. Sérum je i trošku výživnejšie a hutnejšie oproti 3D Booster-u a práve preto som si ho zvolila na večer. Konzistencia je príjemná, nelepivá, nezaťažuje pleť ale dostatočne ju zvláčni, vyživí a zhydratuje. Celkovo mi sérum vyhovovalo, mala som po ňom krásne napapkanú a prežiarenú pleť.

EUBOS Hyaluron High Intense serum

Sérum obsahuje na prvých priečkach v zložení skvalán a niacinamide. Niacinamide je všestranne obľúbená ingrediencia, ktorá sa podieľa nielen na redukcii mazu ale zároveň aj na hydratácii pokožky či pomoci s pigmentáciami. Opäť sa stretávame s patentovanou látkou Ektoín, ktorá tentokrát na pleti vďaka séru ostane a dobre si robí svoju prácu. Okrem už spomínaného vitamínu B3 obsahuje sérum aj provitamín B5 – panthenol a sodnú soľ kyseliny hyalurónovej. Zaujímavosťou je extrakt z magnólie, ktorý má preukázateľné antioxidačné a antibakteriálne účinky. Celkovo opäť zloženie jednoduché a bez parfumácie. Zatiaľ zo všetkých produktov, ktoré som spomenula, bol paradoxne parfumovaný len očný krémik.

Hyaluron Repair Filler denný krém

Zväčša používam jeden krém na ráno aj večer, ale tentokrát mi prišli z radu aj denný aj nočný krém zvlášť. Okrem zloženia sa samozrejme líšia aj v konzistencii. Denný krém je ľahšej, rýchlo sa vpíjajúcej konzistencie, ktorá sa dobre vrství aj s SPF krémom. Trošku mi prekáža jeho vôňa, keďže je priparfumovaný, ale po čase používania som si zvykla. Používala som ho na striedačku ešte aj s ďalším, nižšie spomínaným denným krémom, avšak pri tomto je nutnosť použiť potom aj SPF ochranný krém. Ak by ste ho chceli použiť aj ako podkladový krém pod make-up (podkladovú bázu), tak odporúčam aplikovať krém až na SPF ochranný krém.

Hyaluron Repair Filler Day

Zloženiu opäť dominuje skvalán, niacinamide (vitamín B3), bambucké maslo a provitamín B5 (Panthenol). Čo je však zaujímavé na tomto krémiku je obsah peptidov, konkrétne signálnych palmitoyl peptidov 1 a 7. Peptidy majú v skin care veľký potenciál, sú to vlastne aminokyseliny pospájané v reťazci. Konkrétne peptidy použité v tomto kréme radíme medzi signálne peptidy, ktoré stimulujú produkciu kolagénu a elastínu a ich účinok sa prejavuje pružnejšou a pevnejšou pokožkou. Neprekvapí vás ani obsah sodnej soli kyseliny hyalurónovej a vitamínu E, čo však ešte vyniká v tomto krémiku je aj Ubiquinone (Koenzým Q10). Koenzým Q10 pôsobí protistarnúco, pretože ako antioxidant pôsobí ako prevencia pred voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú kožné bunky.

Hyaluron Day Repair Plus denný krém s SPF20

Vy viete, že ja si potrpím na kréme s UV ochranou a to isté sa snažím vštepiť aj vám. Snažím sa celoročne používať SPF faktor 30 a vyššie pre adekvátnu ochranu mojej svetlej pleti, avšak sú dni, kedy siaham po dennom kréme so širokospektrálnym SPF nižším ako 30. Sú to dni najmä teraz, v zime, keď všetci musíme sedieť doma, a po vonku sa pohybujeme málokedy. je skoro stále zamračené a UV index nízky. Čo však vieme, že UVA žiarenie, ktoré môže mať pre pokožku ďalekosiahle následky, prechádza aj cez okná či oblaky a odráža sa od vody či snehu. Preto pokiaľ nežijeme v krabici bez okien, nejakú ochranu pred UVA by sme použiť mali.

Ja som častokrát siahala po práve tomto kréme, keďže poskytol aj hydratáciu aj ochranu pred žiarením na doma. Ak som išla von, navrstvila som ešte opaľovací krém s SPF50. V lete je toto pre mňa absolútne neprístupná voľba, ale teším sa, že teraz na zimu som našla denný krém s jemnými a pre mňa vhodými chemickými blokátormi. Čo nie je zrovna tak jednoduché, ako sa môže zdať a moje kritériá, čo sa týka blokátorov, sú naozaj prísne.

Hyaluron Day Repair Plus SPF20

V zložení sa nachádza okrem už spomínaných jemných chemických blokátorov aj humektant glycerín, antioxidant vitamín c vo forme sodium ascorbyl phosphate, allantoin, sodnú soľ kyseliny hyalurónovej a ďalší antioxidant Koenzým Q10 (Ubiquinone). Výborne naformulovaný denný krém, ktorý je zároveň hydratačný a aj ochranný, a posilnený aj o antioxidanty, ktoré chránia pred voľnými radikálmi. A UV žiarenie je najväčší voľný radikál. Čo však nie každému môže vyhovovať je trošku mastnejšia konzistencia, ktorá mne sedí, ale je ju jemne cítiť. Ak hľadáte niečo na ochranu pred UV a zároveň aj hydratačné, ste na správnom mieste. Ale opäť pripomínam, že SPF20 je na našu zemepisnú šírku na leto nedostačujúce.

Hyaluron Repair Filler nočný krém

Nočný krém, ako už jeho názov napovedá, som používala na noc. Opäť sa stretávame s mne trošku prekážajúcou parfumáciou, ale po chvíľke používania som si zvykla. Aby ste mi rozumeli, ja síce vyhľadávam produkty bez parfumácie, ale jemná mi zväčša nevadí. Len si na ňu po bezparfumovaných produktoch musím zvyknúť. Krém je hutnejšej konzistencie ako jeho denný brat, čo mne však vyhovuje a dokonca je navrhnutý pre suchú, normálnu a zrelú pleť. Nie som si istá, ako by sa správal na mastnej/zmiešanej, keďže tento typ pleti nemám a neviem to subjektívne vyhodnotiť. Krásne sa rozotiera, nežmolkuje a celkovo mi bol veľmi príjemný. Radím ho na pomyselné tretie miesto v obľúbených produktoch hneď po 3D Booster a Multi Active olejčeku.

Hyaluron Repair Filler Night

Zloženie krému je už výživnejšie, než tomu bolo pri dennom kréme. Obsahuje oleje – avokádový, arganový a slnečnicový, bambucké maslo, extrakt z baoabu, magnólie, ibišteka, krokusu a extrakt z morskej riasy. Okrem toho obsahuje krém sodnú soľ kyseliny hyalurónovej, glycerín či aminokyselinu Arginine. Tá je inak celkom zaujímavou ingredienciou. Arginín je aminokyselina prirodzene sa vyskytujúca v pokožke a ľudskom tele. V kozmetike sa arginín používa ako látka udržujúca vlhkosť v pleti. Stabilizuje tiež pH pokožky a funguje ako ochranný plášť. Zlepšuje toleranciu agresívnejších látok, ktoré sa v kozmetike nachádzajú a ktoré môžu spôsobiť začervenanie a podráždenie pokožky.

Hyaluron Multi Active pleťový olej

Moja superstar číslo 2, hneď po 3D Booster. Ja milujem pleťové oleje najmä na zimu, keďže mi naozaj redukujú transepidermálnu startu vody z pokožky a celkovo dodajú mojej večernej rutine pomyselnú čerešničku na torte. Obľúbila som si ľahšie oleje, ktorými aj “uzamknem” v pleti všetko, čo som pred tým na ňu naniesla. A zároveň ráno vstávam s viac hydratovanou a jemnejšiou pokožkou. Preto sa Multi Active olej stal mojím druhým najobľúbenejším produktom – všetko do bodky spĺňa. Okrem toho obsahuje rastlinné oleje, nie ropné deriváty, a tiež aj rôzne patentované látky – a je bez parfumácie.

EUBOS Multi Active Face Oil

Medzi oleje, ktoré nájdeme v zložení, patria moje obľúbené. Je medzi nimi slnečnicový, jojobový a mandľový, moja pleť ich výborne toleruje a benefituje z nich. Obsahuje však aj ružový olej a olej z granátového jablka, extrakt z balkónového viniča a olej zo skorocelu. Okrem toho obsahuje 3 patentované látky – Gatuline and Juvinity. Tretia patentovaná látka Defensil je kombináciou už spomínaných olejov a extraktov spolu s vitamínom E.

Celkové zhrnutie testovania EUBOS Anti-age

Ak by som mala celkovo testovanie týchto produktov zhrnúť, okrem očného krému som bola naozaj spokojná. Samozrejme, pri takom množstve produktov, ako som otestovala, som si našla aj svojich obľúbencov a menej obľúbené ale stále funkčné produkty. Ak by som si mala vybrať 3 superstar produkty, tak je to jednoznačne 3D Booster, Multi Active olej a nočný krém Repair Filler. Z peny a SPF krému som bola tiež nadšená, trošku mi zaostával denný krém a očný krém, ale tak, nemôže mi sedieť úplne všetko, že 😉 Ak váhate či túto kozmetiku vyskúšať alebo nie, v Nemecku sa teší mimoriadnej obľube a patrí medzi “lekárenskú” kozmetiku (rozumej tá, ktorú kúpiš v lekárni). Čo mi však imponuje je podstatne široký sortiment pre rôzne typy pokožky a dokonca aj pre pokožku ľudí, ktorý trpia diabetesom.

EUBOS má podľa mňa veľký potenciál aj vzhľadom na jednoduché, funkčné ale aj účinné zloženie a ponuku aktívnych a patentovaných látok. Ak sa zaujímate, odkiaľ produkty objednať, tak spoločnosť Taargeta je výhradným distribútorom tejto značky na SK, kde máte záruku 100% originality. Tento článok vznikol v spolupráci s Taargeta.

Majte krásny deň!

Vaša Katy

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *